Lanificio F.lli Cerruti 2018-11-06T09:37:44+00:00

Lanificio F.lli Cerruti

Společnost Lanificio F.lli Cerruti S.p.A. byla založena v roce 1881 v italském městečku Biella, kolébce italské textilní tradice, bratry Stefanem, Antoniem a Quintinem Cerrutim. Zájem o textil a o jeho výrobu měl však v jejich rodině tradici mnohem delší, sahající až do roku 1700.V průběhu let se společnost postupně vyvíjela a expandovala a po konci druhé světové války se začala soustředit výhradně na výrobu látek nejvyšší kvality.

V roce 1951 se vedení společnosti ujímá vnuk jednoho z původních zakladatelů Nino Cerruti a přestože je mu pouhých 20 let, okamžitě prokazuje silné estetické vnímání a organizační schopnosti, díky kterým se později stává světovou módní ikonou.

Vstoupit do světa pánské módy se Nino rozhoduje v roce 1957, kdy zakládá společnost HITMAN specializující se na výrobu pánských oděvů. V roce 1967 představuje v Paříži v Place de la Madeilene svůj první butik a dává tak vzniknout značce Cerruti 1881.

První dámskou kolekci Cerruti 1881 uvádí na trh o devět let později a hned dva roky nato představuje také první pánský parfém. Postupně proniká Nino Cerruti i do světa sportovní módy a významně také do filmového průmyslu. Po spolupráci na několika evropských filmech Cerruti začíná oblékat hvězdy Hollywoodské produkce, například Sharon Stone nebo Jacka Nicholsona.

V roce 2001 Nino Cerruti prodává svůj podíl ve společnosti Cerruti 1881 a zaměřuje se už jen na Lanificio F.lli Cerruti dal 1881, kde pokračuje v rodinné tradici výroby textilu.

Dnes, více než 130 let od svého založení, si společnost Lanificio F.lli Cerruti dal 1881 v čele s Ninem a jeho synem Julianem pro nepřekonatelnou kvalitu svých výrobků ve světě textilního průmyslu stále drží velmi významnou pozici a platí za synonymum stylu a tradice.

Kolekce iTravel je ideální odpovědí na tempo moderního života. Vysoký zákrut příze těmto látkám zaručuje přirozenou odolnost proti mačkání, obleky z nich ušité tak můžete bez obav a pohodlně nosit v průběhu celého dne. iTravel vychází z reálných mužských potřeb uspokojení touhy po poznání, a je tak dokonalým společníkem sloužícím vaší zvědavosti a joie de vivre. Komfort, elegance, schopnost přijmout životní překvapení i neočekávané události, přesně k tomu byl tento oděv stvořen. Odložte těžkopádné obaly na obleky a vyrazte z kanceláře rovnou na schůzku, vždy s lehkostí a elegancí.

„Cílíme na oděv, který nabídne volnější a aktivnější způsob využití, na módu, která bude luxusní a každodenní zároveň.“

Nino Cerruti

Cerutti představuje svět oslav a speciálních příležitostí s elegancí a odborností. Kombinace přírodních a syntetických materiálů či hra spřádání s kartounovým zakončením, ve kterých tato firma exceluje, to přesně jsou prvky, které látkám dodávají zářivost a hravost. iParty je stvořena pro oslavy, obřady, zvláštní a nezapomenutelné chvíle a dává prostor snům a kouzlům.

„V kolekci iParty se potkává potěšení ze společnosti a společnost potěšení.“

Nino Cerruti

Oxygen, narozený v kreativních laboratořích Lantificio F.Ili Cerutti, je kolekce vyvinutá pro svět sak. Její jedinečnost tkví v paletě barev, ale i v unikátních designech. Česaná příze umožňuje vytvořit látky perfektní nejen pro saka na míru, ale také pro kabáty bez podšívky, inovativní a neobvyklé. Specifické techniky dokončování dodávají kolekci nádech tradice, ale i moderna, a ta je tak perfektní volbou pro moderní saka.

„Oxygen reprezentuje naši potřebu vzduchu, prostoru a světla.“

Nino Cerruti

Látky z kolekce Prestige jsou vyrobeny ze 130´s vlny, pečlivě vybrané na dražbách v australském Queenslandu z tisíců těch nejkvalitnějších vln. Pouze absolutní výjimečnost a znamenitost hrubého materiálu je odůvodněním jedinečné kvality těchto látek vyrobených s čistou vášní, které jsou tak pro šití na míru přímo stvořené.

Kolekce látek, které se podařilo jít za hranice běžného a vyvolat emoce jdoucí proti všednosti, a to za účelem obohacení každého dne o dávku nadšení, jemnosti a výjimečnosti.

Písmeno A zastupuje tradiční metodu kvalifikace vláken, hodnotí délku, zářivost a barvu vlákna. Ovce v australském regionu Queensland produkující vlnu kategorie AAAAA nosí celý svůj život plášť, který ochraňuje jejich hřbety před agresivními vlivy slunce a deště.